tropter.comInspiracje Zoo Warszawa. Zaplanuj dzień w egzotycznym zakątku stolicy!

Zoo Warszawa. Zaplanuj dzień w egzotycznym zakątku stolicy!

Tygrys w Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie
H.A. Kilichowski ©

Gdzie można poznać bliżej świat egzotycznych zwierząt? Popatrzeć na nie i poznać ich zwyczaje? Oczywiście w ogrodzie zoologicznym. Zoo w Warszawie to miejsce, gdzie świetnie bawią się zarówno dzieci, jak i dorośli. Odgłosy i widok zwierząt, zieleń i dodatkowe atrakcje to gwarancja udanego odpoczynku.

Zoo Warszawa – ciekawa atrakcja w stolicy

Warszawskie Zoo mieści się w dzielnicy Praga Północ i zajmuje powierzchnię 40 ha. Mieszka tu ponad 12 tys. zwierząt, około 500 gatunków. Ważną funkcją Zoo w Warszawie jest udział w programach ochrony rzadkich gatunków fauny. Dodatkowo, placówka ma ciekawą ofertę rozrywkową i edukacyjną. Wizyta w Zoo jest atrakcją dla rodzin z dziećmi, a także wszystkich, lubiących spacery w otoczeniu zieleni.

Warszawskie Zoo – o czym warto wiedzieć?

Wejścia do warszawskiego Zoo znajdują się przy ulicy Ratuszowej oraz od strony ul. Starzyńskiego. Znajdują się też przy nich parkingi. Kolejne, mniej znane wejście, jest od ulicy Jagiellońskiej.

W pogodne dni przed kasą przy Parku Praskim ustawiają się spore kolejki. Z tego powodu, warto zakupić bilety do Zoo w Warszawieprzez Internet lub aplikację mobilną mPay.  

Zoo Warszawa – godziny otwarcia

Zoo w Warszawie czynne jest od godz. 9.00, a zamykane w zależności od pory roku w godz. od 15.30 do 19.00. Kasy biletowe natomiast, kończą sprzedaż biletów na godzinę przed zamknięciem ogrodu. Na zwiedzanie najlepiej zarezerwować sobie cały dzień.

Warszawski Ogród Zoologiczny – cennik

W kasach dostępne są bilety normalne, ulgowe i rodzinne. Ich koszt zależy od rodzaju biletu oraz od pory roku. Dodatkowo w punkcie obsługi klienta przy ulicy Ratuszowej, można kupić bilety roczne oraz ulgowe z Kartą Warszawiaka. Korzystają z tego mieszkańcy stolicy i okolic, którzy często odwiedzają warszawskie Zoo.

Zoo w Warszawie – informacje praktyczne

Na terenie warszawskiego Zoo jest kilka barów, polana piknikowa, duży plac zabaw oraz toalety z przewijakami. Wszędzie można dotrzeć wózkiem dziecięcym lub wypożyczyć bezpłatnie specjalne wózki do wożenia dzieci do lat 7. Położenie poszczególnych wybiegów warto sprawdzić na mapie warszawskiego Zoo.

Zoo w Warszawie – dodatkowe atrakcje

Poza obserwacją przeróżnych zwierząt, ogród oferuje także możliwość podglądania karmienia w określonych godzinach. Dla osób niewidomych i niedowidzących przygotowano ścieżkę edukacyjną z rzeźbami zwierząt, które można dotknąć. W sezonie letnim wzdłuż głównej alejki warszawskiego Zoo kursuje ciuchcia – przejazd płatny. 

Zoo Warszawa – ciekawostki

Podczas II wojny światowej na terenie warszawskiego Zoo ówczesny dyrektor Jan Żabiński udzielał schronienia Żydom. Wielu z nich przetrwało zawieruchę wojenną w opustoszałych pomieszczeniach wybiegów. Część ukrywała się w piwnicach domu Żabińskich. W Willi pod Zwariowaną Gwiazdą, gdzie wówczas mieszkali, zobaczyć można wystawy poświęcone tamtym wydarzeniom.

Warszawa Zoo – zasady zwiedzania

Nie wolno karmić ani niepokoić zwierząt. Zabrania się spożywania alkoholu i palenia papierosów, a także wnoszenia balonów i zdalnie sterowanych zabawek. Obowiązuje też zakaz wprowadzania psów oraz jazdy na rowerach, hulajnogach i deskorolkach. Dzieci do lat 12 zwiedzają ogród pod opieką dorosłych.

Spacer po warszawskim Zoo jest ciekawą atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To rozrywka połączona z edukacją i aktywnym odpoczynkiem. Taki wspólnie spędzony dzień to moc wrażeń i okazja do wspólnej zabawy.

Atrakcje z artykułu
Więcej informacji na temat miejsc wymienionych w artykule możesz zobaczyć klikając poniżej:

Zoo Warszawa

Zoo Warszawa


Więcej inspiracji